Participants

Elite men
10011184686 Thibaut ANDRE GALLIS Passion VTT Venelles France
10004488555 Kirill KAZANTSEV Kazakhstan MTB National Team Kazakhstan
10009709579 Shakir ADILOV Kazakhstan MTB National Team Kazakhstan
10065372223 Temirlan MUKHAMEDIYANOV Kazakhstan MTB National Team Kazakhstan
10036105404 Nikita KABACHYOK Kazakhstan MTB National Team Kazakhstan
10057688308 Denis SERGIYENKO Kazakhstan MTB National Team Kazakhstan
10008724526 Peeter TARVIS Raplamaa Rattaklubi KOMO Estonia
10016520595 Markus PAJUR Kalevi Jalgrattakool Estonia
10005515846 Alexander LOMAKIN Author Russia Russia
10006996613 Peeter PRUUS Torpado Südtirol MTB pro team Estonia
10009838410 Francesco BONETTO VITTORIA-BRIGHT RACING SHOCKS Italy
10013568967 Armin PILV Haanja Rattaklubi Estonia
10016520696 Robin PRUUL Kalevi Jalgrattakool Estonia
10015360740 Mikhail UTKIN MountainPeaks Russia
10015876456 Ilia GORIACHEV Russian National Mountain Bike Team Russia
10015877163 Evgenii EVGRAFOV Russian National Mountain Bike Team Russia
10009250750 Ivan FILATOV Russian National Mountain Bike Team Russia
10007909322 Mikhail BESAHA Belarusian National Team Belarus
10015331943 Nikita BARAVIK Belarusian National Team Belarus
10002126304 Maksim GOGOLEV GAU SO CSPSSKSO Samara Russia
10015984974 Robi Niit ProShop Team Estonia
10034983335 Valeriy Sukhnev Olympiiskie Nadezhdy Russia
10010129309 Pavel Lunde Olympiiskie Nadezhdy Russia
10009548016 Ainur Akhmetov Olympiiskie Nadezhdy Russia
10015215442 Sergei Lukyanov Olympiiskie Nadezhdy Russia
10008818900 Arsentii Vavilov Olympiiskie Nadezhdy Russia

Elite women
10007886181 Guzel AKHMADULLINA Moscow UORNo2, SCOTT RUSSIA Russia
10009706953 Sille PUHU Hawaii Express Estonia
10009637942 Mari-Liis MÕTTUS Haanja Rattaklubi Estonia
10009838713 Olga SMIRNOVA Russian National Mountain Bike Team Russia
10034917859 Olesya KRYLOVA Russian National Mountain Bike Team Russia
10034976160 Aleksandra USHAKOVA Moskow Region Team Russia
10007471307 Tatsiana SOUPEL Belarusian National Team Belarus
10077414569 Yuliya TSALAHUZ Belarusian National Team Belarus
10001468118 Elena GOGOLEVA SSHOR No 7 Samara Russia
10015661339 Greta KARASIOVAITÉ Lithuanian National Team Lithuania
10036579488 Jekaterina ANANČENKOVA Lithuanian National Team Lithuania
10056060425 Katažina SOSNA Lithuanian National Team Lithuania
10034914425 Darya Alexxeva Olympiiskie Nadezhdy Russia

Junior men
10063671992
Joosep MESI Pärnu Kalev Spordikool Estonia
10063674521 Rando Marten EVENDI CFC Spordiklubi Estonia
10064297543 Daniil Dubko Belarusian National Team Belarus

Junior women
10061034606 Helena MURNIECE VW komerctransports – Veloprofs.lv Latvia

Master men
10064446477
Tarmo MÕTTUS Haanja Rattaklubi Estonia

Contact

Event main organizer:
Pro Cyclists Club,
Allar Tõnissaar
info@proklubi.ee
+3725014427
Event secretary
Kaja Malts

kaja.malts@gmail.com
+372 5058742
Course manager
Taavi Selder
taavi.selder@gmail.com
+372 5276864 (EST/ENL)
Arena manager
Janek Maar

janek@tuhamagi.ee
+372 5102704 (EST/ENG/RUS)
PõlevaKivi Rattamaraton (event’s marathon day)
organizer:
Ahti Leppik
alutaguserattaklubi@gmail.com
+372 5250983 (EST/ RUS)
Husqvarna Olümpiakross (event’s XCO day)
organizer: Estonian Cycling Union
info@xco.ee